18. ročník futbalového „STRETKO“ tunaja v Trenčíne

Trenčín (30. januára) Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa uskutočnil už 18. ročník zimného futbalového „STRETKO“ turnaja. Turnaja sa zúčastnili miništranti, mládež a laici, ktorí sa zapájajú do života vo farnostiach.

Na turnaji si zmeralo sily 15 družstiev, z toho 5 farností boli úplní nováčikovia – Skalka nad Váhom, Horná Súča, Žitavany, Bánovce nad Bebravou a Nové Mesto nad Váhom. Futbalové zápasy, v základných skupinách, sa prvýkrát odohrali v dvoch telocvičniach – SOŠOS Jilemnického a Dopravnej akadémií v Trenčíne. Kondíciu futbalistov preveril náročný program turnaja a s rastúcim počtom odohratých zápasov sa prejavila sila jednotlivých hráčov. Vo vyraďovacej časti nebola núdza o dramatické zápasy, ktorých rozuzlenie prinieslo až predĺženie, či penaltový rozstrel. Víťazom turnaja sa stala farnosť Zlaté Moravce, ktorá po napínavom finálovom zápase vyhrala nad nováčikom turnaja, hráčmi tímu Nemšová C.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli, aby sa tohtoročný turnaj mohol uskutočniť: Rímskokatolíckemu farskému úradu Trenčín, mládeži mesta Trenčín, dobrodincom a všetkým, ktorí v rámci svojich možností prispeli k jeho úspešnému priebehu. Poďakovanie tiež patrí najmä všetkým futbalistom zo zúčastnených farností.

V priebehu 18. ročníka zimného futbalového STRETKO turnaja sa skĺbila futbalová zanietenosť futbalistov k najpopulárnejšiemu kolektívnemu športu na svete s vytváraním priateľstiev s veriacimi rovesníkmi z iných farností. Cesta spoločného stretávania sa mladých i pri športových podujatiach v kolektívnych športoch, organizovaných jednotlivými farnosťami, napomáha k formovaniu mladého človeka a jeho identite vo farnosti. Priateľská atmosféra medzi účastníkmi ako aj správanie hráčov v duchu fair-play naplnili základný cieľ organizátorov a to stretnúť sa. Už teraz sa môžeme tešiť na 19. ročník zimného trenčiaskeho futbalového „STRETKO“ turnaja v roku 2017.

t1t