Diecézne stretnutie spolupracovníkov v pastorácii rodí

Centrum pre rodinu v Nitra spolu s Centrom pre rodinu v Trenčíne, členmi diecéznej Rady pre rodinu, a samozrejme s podporou Nitrianskeho biskupstva a Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre zorganizovali Diecézne stretnutie spolupracovníkov v pastorácii rodín, ktoré zvolal pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo.  Manželia, kňazi, zasvätené osoby z farností, hnutí, či prorodinných organizácií sa spoločne s ním zamýšľali nad odpoveďou na otázku, čo by pomohlo, aby bola rodina centrom pastorácie v Nitrianskej diecéze. Účastníci sa zdieľali, inšpirovali i modlili nielen spoločne – zídení ako rodina, ale aj v skupinách. Podujatím silne rezonovala myšlienka vzájomnej otvorenosti a spolupráce kňazov a manželov/laikov, aby bolo možné kráčať spoločne. Stretnutie navštívil a prítomným účastníkom poďakoval za ich aktivitu a do ďalšej služby pre manželstvá a rodiny všetkých povzbudil aj nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Program na stretnutie pripravili organizátori z podnetov celoslovenského stretnutia pripraveného Radou KBS pre rodinu a priebeh zverili prvej blahoslavenej rodine v dejinách Cirkvi – bl. Ulmovcom. Účastníci mohli vidieť aj výstavu o živote a obeti tejto rodiny v kontexte doby, v ktorej žili. Výstavu spravuje Centrum pre rodinu Nitra a je k dispozícii na zapožičanie do farností.