Cirkev v obraze médií a sociálnych sietí bola predmetom dišpút pod hradom v Nitre s Martinom Kramarom

Cirkev v obraze médií a sociálnych sietí v súčasnosti bola predmetom októbrových Dišpút pod hradom 14. októbra 2024, ktoré organizuje Nitrianske biskupstvo a Kňazský seminár sv. Gorazda pre verejnosť každý mesiac. Hosťom tohto diskusného večera bol naslovovzatý odborník na médiá, bývalý hovorca Konferencie biskupov Slovenska a dnes už generálny vikár Žilinskej diecézy Martin Kramara. Priblížil účastníkom  diskusného večera súčasné médiá a ich úlohu a možnosti v procese evanjelizácie v spoločnosti. Poukázal na pozitívne, ale aj negatívne dopady dnešných médií na prezentáciu Cirkvi a jej aktivít, či evanjelizácie na verejnosti a podelil sa aj o svojej vlastné skúsenosti s fungovaním médií v prospech, alebo neprospech Cirkvi v krízových situáciách, akými boli nedávna pandémia Covid-19, či háklivé témy, ktoré najviac zaujímajú médiá a spoločnosť v súčasnosti. V zaplnenej konferenčnej miestnosti Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre na Pribinovom námestí boli okrem laickej verejnosti prítomní aj bohoslovci kňazského seminára z piatich diecéz západnej provincie na Slovensku, ktorí sa v Nitre aktuálne pripravujú na kňazské povolanie, a pri svojej službe v štruktúrach Cirkvi a slovenských diecéz budú prichádzať do styku aj s katolíckymi, verejnoprávnymi, či komerčnými printovými alebo elektronickými médiami. Aj pre nich bol diskusný večer prínosnou aktivitou, ktorá im môže pomôcť pripraviť sa na to, ako správne využívať médiá, alebo ako im nepodľahnúť. Dišputy pod hradom v Nitre tak opätovne priniesli zaujímavú tému a zaujímavého hosťa, a účastníci sa mohli po skončení diskusie rozísť obohatení o nové informácie dnes už tak potrebné pre život v mediálnom svete, ktorý sa nevyhýba ani Cirkvi.