Vo farnosti sv. Martina v Bošanoch sa konali 7. ľudové misie

V dňoch 28. septembra – 6. októbra 2024 sa vo farnosti sv. Martina v Bošanoch po rokoch opäť uskutočnili ľudové misie. Viedol ich misijný tím tvorený pátrami redemptoristami Ivanom Flimelom CSsR, Jozefom Novákom CSsR, Jozefom Janáčom CSsR a Stanislavom Marcinom CSsR. Obaja sa zhostili intenzívneho duchovného programu, ktorý bol tvorený slávením svätých omší s misijnými kázňami, vysluhovaním sviatosti zmierenia, tematicky orientovanými katechézami pre ženy aj pre mužov, vysluhovaním sviatosti pomazania chorých, Eucharistickou adoráciou, odprosujúcou pobožnosťou, Fatimskou pobožnosťou, spoločnou modlitbou Novény k Matke Ustavičnej Pomoci, či aktivitami určenými pre deti a mládež. Program farských misií prebiehal vo farskom kostole sv. Martina v Bošanoch, ako aj vo filiálnych kostoloch v Krnči a v Práznovciach. Pátri redemptoristi navštívili aj Domov dôchodcov v Bošanoch, kde vysluhovali sviatosti zmierenia a pomazania chorých, a klientom podali aj Eucharistiu. Nevynechali ani chorých, ktorí sa nemohli zúčastňovať programu a aktivít v chrámoch, a navštívili ich v domácnostiach. Počas stretnutia s mládežou sa o evanjelizačný program postaralo spoločenstvo Shekinah z Banskej Bystrice. Misie v Bošanoch boli ukončené požehnaním misijných krížov a v rámci výročnej farskej poklony vo farskom kostole aj stavovskou poklonou mužov a žien, modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva a poklonou vedenou sestrami Vincentkami pôsobiacimi vo farnosti. Miestny farár – dekan Štefan Bukovan na úvod misií povedal: ,,Ľudové misie vo farnosti sú časom evanjelizácie a duchovnej obnovy. Prvé misie v tejto farnosti boli práve pred 100 rokmi v roku 1924. Misie, ktoré začíname sú už siedme v poradí… Potrebujeme mať pokojné a pokorné srdce, aby sme sa otvorili na Božie milosti.“  Po ukončení misií možno povedať, že pátrom redemptoristom sa to v Bošanoch podarilo a svojim misijným pôsobením napomohli evanjelizácii, prehĺbeniu úcty k Eucharistii, Panne Márii a celkovej duchovnej obnove tohto spoločenstva tak, ako sa očakávalo.