Sviatok sv. Františka Assiského si pripomenuli na ZŠ sv. Andreja – Svorada a Beňadika v Nitre svätou omšou s biskupom Petrom

Pri príležitosti sviatku sv. Františka Assiského navštívil 4. októbra 2024 ZŠ. sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Nitre nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo. Nielen preto, že má vo svojej agende cirkevné školy a starostlivosť a pastoráciu mládeže v Nitrianskej diecéze, ale aj preto, aby pri tejto príležitosti pre žiakov a ich pedagógov spolu so školským kaplánom Petrom Šabom celebroval v Kostole Navštívenia Panny Márie  svätú omšu venovanú tomuto svätcovi, ktorého život a príklad celé storočia  priťahuje pozornosť ľudí na celom svete. Naviac, v tomto roku si Cirkev pripomína 800.výročie jeho stigmatizácie. Biskup Peter preto vo svojom príhovore predstavil sv. Františka ako radostného a veselého človeka.  Zároveň všetkých povzbudil, aby sa stali kresťanskými šíriteľmi radosti vo svete ako to robil sv. František. A uzavrel svoje posolstvo slovami: „Majme radosť z toho, že môžeme patriť Ježišovi.“ Úcta k svätým a spoznávanie osobností Katolíckej cirkvi patrí do výchovy a vzdelávania detí na cirkevných školách a je súčasťou ich duchovnej formácie v živote viery. Preto nie je ničím výnimočné, že si ich pripomínajú aj týmto spôsobom, pri ktorom zároveň oslavujú aj Trojjediného Boha, ako toho, ktorý vždy bol, je a bude ústredným bodom, cieľom, hýbateľom, motivátorom, a inšpirátorom v živote človeka i každého svätého vo viere a v konaní.