V Rybníku a v ďalších farnostiach ďakovali Bohu za úrodu vo vyzdobených chrámoch

V nedeľu 22. septembra 2024 sa vo farskom kostole v Rybníku konala slávnosť poďakovania za úrodu. Po týždni v ktorom boli jesenné kántrové dni s touto tématikou, sa stretli veriaci rybníckej farnosti, aby vyjadrili vďaku Bohu za dobrodenia zo záhrad, sadov a viníc. Chrám tak ako i po iné roky vyzdobili plodmi zeme a zvlášť zobrazili aktuálnu tému, ktorou je nový blahoslavený Ján Havlík, tiež sv. Urbana a anjelov strážcov. Na záver slávnosti sa prítomným prihovoril Ondrej Krajči, ktorý organizoval vyzdobenie chrámu. Slávnosť umocnili aj miestni farníci v rybníckych krojoch. Podobne sa slávili sväté omše na úmysel poďakovania za úradu aj v ďalších farnostiach Nitrianskej diecézy, a farské chrámy boli vkusne vyzdobené ukážkami z tohtoročnej úrody. Tiež hojná účasť veriacich na svätých omšiach odetých v ľudových odevoch – krojoch svedčili o stále živej ľudovej tradícii, ktorú sa snažia udržiavať najmä tí, ktorí patria ku staršej generácii pre budúce generácie. Tak tomu bolo vo Veľkom Ďure, vo Vrábľoch, Nitre – Chrenovej, Horných Vesteniciach, Hronskom Beňadiku a ďalších.