700. výročie posvätenia Kostola Narodenia Panny Márie v Trenčíne s apoštolským nunciom – pozvánka

V tomto roku si farnosť Trenčín-mesto pripomína 700 rokov od posvätenia farského Kostola Narodenia Panny Márie (kostol pod hradom). RKFÚ Trenčín pri tejto príležitosti srdečne pozýva osláviť toto významné jubileum  slávnostnou svätou omšou v sobotu 7. septembra 2024 o 10,00 hod. vo Farskom kostole Narodenia Panny Márie na Mariánskom námestí. Hlavným celebrantom liturgickej slávnosti bude Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius Svätej Stolice na Slovensku. Koncelebrovať budú kňazi pôsobiaci v minulosti aj súčasnosti vo  farnosti Trenčín. Priamy prenos svätej omše bude možné sledovať aj prostredníctvom STVR. V radostnej nálade sa v slávení jubilea chrámu bude pokračovať aj v nedeľu 8. septembra 2024, kedy farnosť oslávi aj patrocínium farského kostola – sviatok Narodenie Panny Márie. Slávnostnú hodovú svätú omšu o 10,00 hod. bude celebrovať vladyka Peter Rusnák, bratislavský gréckokatolícky eparcha. Priamy prenos svätej omše sprostredkuje v priamom prenose Rádio Mária. Po svätej omši bude pripravené malé občerstvenie pre všetkých veriacich. Celý program slávení na plagáte.