Biskup Peter Beňo na pastoračnom výjazde v Považskej Bystrici na záver Helenského hodového týždňa

20. augusta 2024 | Kategória: Najdôležitejšie informácie, Nezaradená
Nitrianski otcovia biskupi Viliam a Peter na základe pozvania občas uskutočňujú aj pastoračné výjazdy v susedných diecézach so súhlasom miestnych otcov biskupov, kde ich veriaci vždy radi privítajú. Nebolo tomu inak ani v Považskej Bystrici, ktorá kedysi patrila pod Nitriansku diecézu, kde tentokrát zamieril pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo pri príležitosti sviatku sv. Heleny, aby tam v nedeľu 18. augusta 2024 za hojnej účasti veriacich z Považskej Bystrice a okolia celebroval slávnostnú svätú omšu na záver tohtoročného Helenského hodového týždňa nesúceho sa v duchu hlavného motta pod názvom „Symfónia modlitby“. Biskup Peter vo svojej homílii preto zdôraznil najmä dôležitosť modlitby v živote kresťana, pričom za jasný príklad ponúkol Ježiša Krista, Pannu Máriu a apoštolov. Zároveň vyjadril potrebu a povzbudenie k návratu k životu modlitby, individuálnej i modlitby v rodinách. Ako povedal: „Modlitba je hlavným prostriedkom nášho spojenia s Bohom.“ Biskup Peter sa prítomným veriacim zdôveril aj s myšlienkou, ktorá sa ho osobne dotkla počas návštevy benediktínskeho kláštora v Ríme, keď povedal:  „Ak sa srdce nemodlí, jazyk nadarmo pracuje.“ Zároveň na konci svojho príhovoru pripomenul citát z Katechizmu katolíckej Cirkvi: „Každý sa modlí tak, ako žije, pretože každý žije tak, ako sa modlí“. Sme radi, že naši biskupi svojou prítomnosťou a hlbokými myšlienkami povzbudzujú občas aj veriacich za hranicami Nitrianskej diecézy, čím posilňujú jednotu celej Cirkvi aj na Slovensku.