Kňazi s biskupom Viliamom na tradičnej cyklopúti pre zmenu na východe Slovenska a Maďarska

15. augusta 2024 | Kategória: Najdôležitejšie informácie, Nezaradená

Nitrianski diecézni kňazi, ktorí vyznávajú cyklistický šport a cykloturistiku sa s biskupom Viliamom počas druhého augustového týždňa vydali na tradičnú letnú cyklopúť. Tentokrát na východné Slovensko a severovýchodnú časť Maďarska, kde na bicykloch popri prejdení množstva kilometrov navštívili aj miesta spojené s dejinami Cirkvi v týchto regiónoch. Medzi iným aj Nové mesto pod Šiatrom, kde bol počas reformácie umučený slovenský pavlín pochádzajúci z Bytče Juraj Čepeléni, alebo  Sárospatak, jedno z možných miest narodenia sv. Alžbety Uhorskej. Na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie prešli aj po trase medzinárodnej pútnickej Mariánskej cesty a ďalších posvätných miestach tohto kraja. Kňazi s biskupom Viliamom tak každoročne spájajú príjemné s užitočným a popri pohybe a relaxe si prehlbujú aj vedomosti z oblasti cirkevných dejín a uctievajú osobnosti Cirkvi, ktoré pôsobili na tomto území spätom aj s našou minulosťou.