Pomocný nitriansky biskup na pastoračnej návšteve Cirkevnej základnej školy Žofie Bosniakovej v Šuranoch

Pri príležitosti 415. výročia narodenia a 380. výročia úmrtia barónky Žofie Bosniakovej, sa v Šuranoch po II. národnom kolokviu venovanom jej odkazu, dňa 30. apríla 2024 uskutočnila aj pastoračná návšteva  pomocného nitrianskeho biskupa Mons. Petra Beňa na Cirkevnej základnej škole pomenovanej podľa Žofie Bosniakovej. Biskup Peter spolu s riaditeľom školského diecézneho úradu Petrom Buranským a miestnym farárom – dekanom Štefanom Vicenom v úvode návštevy slávili svätú omšu za účasti žiakov a pedagógov školy ako aj širokej verejnosti v miestnom farskom kostole sv. Štefana Prvomučeníka. Po jej skončení navštívil biskup Peter priestory školy a stretol sa pri  diskusii so žiakmi 1. a 2. stupňa a s pedagogickými  zamestnancami školy, ktorých vypočul a poďakoval im za ich povolanie, poslanie a každodennú obetavú prácu s deťmi navštevujúcimi túto cirkevnú školu v Šuranoch. Aj táto pastoračná aktivita doplnila program pripomenutia si najvýznamnejšej osobnosti pochádzajúcej zo Šurian, ktorou Žofia Bosniaková nepochybne je a napomohla k vyzdvihnutiu jej príkladu aktuálneho aj pre súčasnú generáciu, vrátane tých najmenších z nej.